Menu

Lurug

Everything Flow

Extra gładki.

lurug

suchar wyborczy

Za to z przesiąkniętej gąbki zawsze będzie kapać woda. Podobnie jest z politycznymi obietnicami, z których wycieka polska naiwność.

Dobrze, że czekałem z tym wpisem aż do teraz, a jestem po obejrzeniu dzisiejszego wydania wiadomości w TVP 1 i co ja tam słucham? Ano słucham sobie, że to młodzież oddała swe głosy na Andrzeja Dudę. Skoro tak, to Pan, obecnie już Prezydent RP, Andrzej Duda, musiał dobrze spisać się w swojej kampanii, która równie sprawnie przebiegła w internecie oraz social mediach i stąd wzięło się jego, tak duże poparcie wśród młodzieży. Nie mogę tego w żaden sposób potwierdzić, bo specem od oceniania kampanii wyborczych nie jestem, ale biorąc to na "chłopski rozum", skoro wygrał, to coś w tym musiało być. Oczywiście główny argument młodzieży to zmiany, liczę na zmiany, może w końcu coś się zmieni itd., itp. A ja się kurwa pytam, jakie zmiany i dlaczego młodzi ludzie są tak naiwni, i myślą, że to prezydent jest odpowiedzialny za jakiekolwiek zmiany w ich życiu?

Konsekwencje twojego życia, to konsekwencje twoich wyborów. Jeżeli więc opowiedziałeś się za takim, a nie innym wyborem na prezydenta i będziesz teraz cierpliwie czekać na wielkie boom w twoim życiu, to muszę cię zmartwić, bo ono nigdy nie nadejdzie. Prezydent nie zrobi za ciebie siku. Prezydent nie sprawi, że rano będziesz budzić się z uśmiechem na ustach. Prezydent nie spłaci za ciebie twoich kredytów. I jeśli dalej myślisz, że się mylę, to jesteś "naiwny jak dziecko we mgle". Skończ więc wreszcie, zrzucać odpowiedzialność za swoje życie na innych ludzi, weź się w garść i weź się do roboty! Tani bełkot, którym chcesz mnie teraz potraktować, o tym, że nic nie potrafisz, że nie masz wykształcenia i doświadczenia i pieniędzy, i czasu itd., jedno wielkie bla, bla, bla. To zwykłe lenistwo. A potwierdzenie tego możesz znaleźć w wielu przykładach ludzi, którzy pieniędzmi wręcz srają.

Jeżeli cokolwiek ma się w tym kraju zmienić, to musisz zacząć od siebie! To TY musisz się zmienić, nie Prezydent! Inaczej za 10 lat dalej będziesz siedzieć w ciemnej dupie, a jedyną rzeczą jaka z tego wyniknie, to przejebana czkawka twojej własnej naiwności.

© Lurug
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci