Menu

Lurug

Everything Flow

Everything Flow czyli Wszystko Płynie.

lurug

keepcalmandgowiththeflow9

Wszystko płynie. Te dwa słowa pasują do siebie tak bardzo, niczym Kocham Cię, że trudno w większym skrócie określić, to co właśnie dzieje się z Twoim życiem. A płynie dosłownie wszystko - czas, energia, materia - każda elementarna część całości nigdy nie stoi w miejscu tylko brnie całą swoją mocą i całym swoim impetem przed siebie do przodu. Aby nie wypaść z tego nurtu flow, musimy nieustannie być z nim na bieżąco, a na tym właśnie polega, z jednej strony cały jego urok, a z drugiej, cały problem.

 

Płynność jest kluczem. Stan przechodzenia od jednej czynności w drugą, bez utraty większych nakładów energii, jest istotą całego procesu flow. Oczywiście napisać to (pomimo, że wcale nie było to proste) jest i tak o wiele łatwiejszym zadaniem, aniżeli jego realizacja. W tym prostym zdaniu nie musiałem uwzględnić całej rzeszy czynników zewnętrznych, które na co dzień, skutecznie wyrywają nas z nurtu flow. No bo smartfon, no bo dzieci, no bo praca, no bo zmęczenie, "no bo czynników" rozpraszających mamy tak wiele, że ciężko jest mówić o jakiejkolwiek koncentracji.

 

Jak więc w miarę systematycznie utrzymywać się, jeżeli już nie z nurtem, to przynajmniej w jego bliskiej okolicy, z flow?

 

Odpowiedź może być tylko jedna. Trzeba bardziej koncentrować się na tym co jest i co ma się teraz, co robi się w danym momencie, niżeli brnąć w wielozadaniowość. Sprowadzę to do jednego prostego przykładu - do seksu. Gdyby facet nigdy nie "kończył", tylko przed samym końcem, wskakiwał na inną partnerkę, raczej nie było by nas tutaj. Gdyby życie nie doprowadzało sprawy do końca, w ogóle nie mogłoby istnieć. Tak samo jest z ludźmi i ich zadaniami, gdybyśmy nie doprowadzali spraw do końca, nic nie miałoby sensu i prawa bycia. Wszystko co jest nam znane było by zwyczajnie słabe.

 

Stąd aby zachować płynność trzeba zwyczajnie doprowadzać zadania do końca. O tym jak to zrobić napiszę przy innej okazji. Teraz życzę Wam pomyślności w wykonywaniu waszej codzienności, która przy odrobinie wysiłku, może okazać się wyjątkowo niecodzienna.

Motywacja. >

< Równowaga elementem flow.

© Lurug
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci