Menu

Lurug

Everything Flow

"Będzie Pan zadowolony". Witamy w Polsce.

lurug

 witamy w Polsce

Znacie program "Będzie Pan zadowolony" edytowany w TVN Turbo? Mniej więcej chodzi o to, że do warsztatu samochodowego przyjeżdża sobie ktosiek i oznajmia, że ma usterkę w samochodzie. Ktosiek opisuje swój problem, który z góry jest oczywiście spreparowany i w czasie, kiedy mechanicy zajmują się naprawą, ukryte kamery, zamontowane w samochodzie ktosia, rejestrują postępy prac naprawczych, przy okazji ukazując prawdę o tym co dzieje się kiedy ktosiek wychodzi z warsztatu i idzie napić się kawy. W dodatku trzeba dodać, że przeważnie chodzi o naprawienie błahych rzeczy. Program jak program, a ja nie o nim chciałem, ale oglądając go kilka dni temu, zrozumiałem, że to co tam się dzieje świetnie odzwierciedla prawdę o Nas, o Polakach.

 

Aż kipi z niego polskością pokazując jak My, Polacy, załatwiamy nasze sprawy. To co widać, co jest na wierzchu, naprawione jest od razu. Podobnie jest z dziurami w naszych drogach, które, aby szybko pozbyć się problemu, zasypujemy żwirem i niby jest ok. Niby, bo prawdziwa przyczyna problemu jest bagatelizowana i zamiatana pod dywan. Sprawnie ale i tak tracą jak zawsze wszyscy. Co najlepsze, oczywiście cena za usługę zawsze jest zawyżona. A problem i tak wróci, za rok, dziura będzie jeszcze większa, a usterka w samochodzie przyczyni się do powstania następnych. Typowo polskie kurewstwo. Każdy z nas mógłby być takim mechanikiem i niestety ale jest. W Polsce panuje na to ustawowe przyzwolenie. Zrób drugiemu Polakowi to co tobie niemiłe. Wbrew wszystkim nakazom płynącym z wiary chrześcijańskiej, która przecież jest w Polsce guru, ot taka, kolejna polska ironia.

Jak ma być dobrze w kraju, w którym na co dzień wszyscy ruchamy się nawzajem w dupy?!

Przecież Tobie się należy, Ty wszystko robisz jak należy, robisz jak każą. Tyle lat pracujesz i ciągle nic z tego nie wynika, ciągle nic nie masz! To wszystko winna Innych, takich mechaników, którzy biorą pieniądze za rzeczy, których nie zrobili, złodzieje!

A pomyślałeś kiedyś o twoim "bracie/siostrze z ulicy" bezinteresownie? Oczywiście, że nie ponieważ w Polsce bezinteresowna pomoc nie istnieje. Zawsze i wszędzie towarzyszy nam widmo oddania komuś przysługi. W Polsce nie wystarczy zwykłe dziękuję. Za każdym razem kiedy pomożesz komuś w Polsce, musisz liczyć się z tym, że następnym razem będziesz musiał oddać komuś przysługę, bo w przeciwnym wypadku osoba, której się pomogło, już nigdy więcej w niczym ci nie pomoże, nie będę nawet wspominał od jakich Cię wyzwie. Przecież jesteśmy Chrześcijanami, a Chrześcijanie sobie nie pomagają, nie w Polsce bo nam Polakom wszystko się należy. My już swoje wycierpieliśmy teraz powinniśmy odbierać dary płynące z zachodu, nie dając nic w zamian.

Każdego rana budząc się w swoim łóżku, czujesz jak ten urojony penis uwiera cię bardziej i bardziej. Trudno w takiej sytuacji o uśmiech na twarzy. Życiowa energia spada w zastraszającym tempie. A przecież można to tak łatwo naprawić.

W Polsce i Polakach jest tyle potencjału, sprytu, kreatywności i wielkich możliwości. Nie możemy zaprzepaścić tego wszystkiego co pcha nasz postęp, co wypycha nas na liderów. Nie ujmujmy sobie tych zasług, na które na prawdę zasługujemy! W tym właśnie tkwi cały banał ;) Bo żeby coś dostać, wpierw trzeba samemu coś dać i zrobić to w pełni świadomie i bezinteresownie, no i trzeba zacząć od siebie i to już dziś! Przeto życzę Nam Wszystkim, aby uśmiech powrócił na nasze usta i zagościł na nich, na dobre.

Peace&Love Y'All

© Lurug
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci