Menu

Lurug

Everything Flow

Różowy słoń.

lurug

różowy słoń

 

Wiem, że widzisz go teraz oczami swojej wyobraźni. Tak tego słonia! Wiem również, iż zdajesz sobie sprawę z faktu jego nie występowania w przyrodzie. Więc teraz jak już poznaliśmy się trochę lepiej, to powiedź mi jaki masz model telefonu, bo resztę o Tobie, widzę jak na dłoni. Myślisz sobie, "ta jasne", ale to wszystko już było i jest jasne jak słońce!

 

Chyba, że.. Masz chwilę czasu na refleksję.

 

Widzisz, ja wiem to wszystko o Tobie ponieważ twój umysł już dawno przestał katalogować myśli i przyznawać im priorytety, a zamiast tego zaczął wpuszczać do niego wszystkie ścieki, które płyną m.in. z telewizji, internetu i całego tego shit media. Zwyczajnie nie koncentrujesz się na tym co jest dla Ciebie ważne, tylko wchłaniasz, i już dawno przesiąkłeś, informacjami, które ze względu na swoją konsystencję oraz brak twojej refleksji nad nimi, upychane są głębiej i głębiej w twojej głowie, jednocześnie doszczętnie ją zagracając. Wpuszczasz w siebie wszystko, niczym tania prostytutka, w ogóle nie zważając na jakoś oraz konsekwencje! I tylko wydaje Ci się, że stajesz się bogatszy o doświadczenie. 

 

Osądzasz artykuły po nagłówkach. I nie piernicz, że nie! Myślisz, że czytając nagłówek poznałeś się w momencie na całym artykule, znasz każdy jego, nawet najmniejszy szczegół, może nawet poznałeś się całkowicie na autorze, bo z ludźmi postępujesz dokładnie tak samo, wystarczy Ci sekunda, aby dokładnie stwierdzić z jakim delikwentem masz do czynienia. Tak właśnie działa twoja głowa. Masz w niej dużo informacji ale są puste i często nie mają żadnej bazy do stawiania wydawanych przez Ciebie osądów. Nawykowe działanie prowadzące do spłycania rzeczywistości i przechodzenie na skróty prosto do wniosków dewastuje nasze umysły. W psychologii nazywa się to heurystyką dostępności - im coś jest łatwiejsze do przywołania z pamięci, tym bardziej wydaje nam się to prawdziwe.

 

Rozumiesz teraz dlaczego zależy mi na Twojej refleksji. Poświęć chwilę na odzyskanie kontroli nad sobą. Wolisz traktować swoje myśli wrzątkiem, czy raczej korzystać z nich w pełni świadomie? Ja wiem, że trudno, że się nie chce, że masz tyle innych ważnych spraw na głowie, no właśnie ale czy sam dla siebie nie powinieneś być najważniejszą sprawą? Jak chcesz być dla innych skoro nie ma Cię dla samego siebie? Chcesz czuć smak, czy tylko zdawać sobie sprawę z jego istnienia? No już wystarczy.. Odetchnij teraz głęboko, wróć do siebie i ciesz się swoją świadomością.

 

Pamiętasz naszego Różowego Słonia? Zobacz go raz jeszcze. O tak, cudownie. Ma długą trąbę. Co jeszcze? Długi ogon i wielkie uszy, biega sobie radośnie, no słoń jak malowany. Jedyne co jest z nim nie tak to jego kolor - jest różowy. Teraz pomyśl o tym, że taki słoń nie istnieje. I już, gotowe. 

 
 

 

"Będzie Pan zadowolony". Witamy w Polsce. >

< Kanapka.

© Lurug
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci