Menu

Lurug

Everything Flow

Ignoruj Wszystkich!

lurug

idea

Kiedy przychodzi do stawiania sobie nowych wyzwań albo obmyślania nowych pomysłów, albo w ogóle rozpowszechniania nowych idei dobrze jest kierować się pewnym konceptem myślowym, a mianowicie "Ignoruj Wszystkich".

 

Generalnie każdy z nas chociaż raz w życiu wpadł na jakiś pomysł, wymyślił sobie jakiś plan działania i zobrazował sobie to wszystko pięknie w swojej główce. I właściwie to nic takiego, bo większość szarej masy tak ma, jednak liczy się w tym wszystkim i tak co innego, otóż jest to efekt końcowy, a do tego miejsca dochodzi bardzo niewielu. Większość na pomysłach zaczyna no i niestety kończy całą swoją przygodę z pomysłami.

 

Oczywiście pomysły są fajne i pożyteczne aczkolwiek jest w nich coś kruchego zarazem. Nowe pomysły nie są w stanie bronić się same stąd o swoje pomysły i idee trzeba się troszczyć niczym o własne dziecko, a już w ogóle na samym początku ich istnienia i trzeba w to włożyć wiele wysiłku. To jest trudne ponieważ z każdej strony będziemy napotykać ludzi, którzy w mgnieniu oka będą chcieli sprowadzić nas na ziemię, a nawet jeszcze gorzej, będą chcieli wmówić nam, że nasz pomysł to bzdura i czeka nas tylko jedno - klęska.

 

Koledzy będą nam zazdrościć, że chcemy coś zrealizować (i nie daj Boże nam się uda) co może doprowadzić do tego, że będą czuć się gorsi od nas. Przyjaciele i rodzina zabiją nasz pomysł, ponieważ będę chcieli oszczędzić nam bólu w przypadku niepowodzenia. Będą chcieli ustrzec nas przed podjęciem ryzyka, co powoli wytępi naszą idee z naszej głowy, właściwie bez naszej wiedzy. Koniec końców wydaje się, że wszyscy są przeciwko Tobie. Więc jeżeli wierzysz w swój pomysł, broń go całą parą, ponieważ to Ty, nikt inny, musisz zdecydować jakie będzie zakończenie tej historii. Musisz selektywnie ignorować to co do ciebie dociera z zewnątrz.

 

Musisz pamiętać, że im bardziej interesujący pomysł, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ludzie od razu spiszą go na straty. Aby to zobrazować wystarczy zebrać 20 parę osób w pokoju, zrobić burzę mózgów i obserwować jak większość będzie doszukiwać się pretekstu, aby zneutralizować koncept. Co więcej, najbardziej nieprzyjaźni wydają się być ludzie bardziej wykształceni ponieważ wszędzie widzą ograniczenia narzucone im przez ich naukowe rozumowanie otaczającego ich świata. Nic dziwnego, że Steve Jobs wolał rozmawiać z dziećmi. W umyśle dziecka zawsze znajdą się możliwości do rozwiązania problemów, jak pięknie ujęła to moja ukochana, spróbuj powiedzieć dziecku, aby podało ci gwiazdkę z nieba, a dziecko ci ją da :)

 

Właśnie dlatego musisz bronić swojego pomysłu, swojej idei. I sukcesem do tego niech stanie się ta sentencja: Ignoruj Wszystkich na początku swojej przygody z konceptem, gdyż tak jak niemowlę z odpowiednią pomocą swoich rodziców rośnie w siły, tak i twoja idea w końcu wyrośnie na taką, która będzie w stanie sama się obronić przed próbami jej zabicia. Gdyby ludzie myśleli inaczej jak wiele rzeczy nigdy nie ujrzałoby światła dziennego. Nawet napisanie tego tekstu nie byłoby możliwe, gdyż nie miałbym długopisu, że o komputerze nie wspomnę.

 

Ignoruj Wszystkich gdy zaczynasz pracę na jakimś projektem. Jeśli go kochasz i z nim wystartujesz masz szanse 50/50 ponieważ tak na prawdę nikt nie jest w stanie udzielić ci odpowiednich rad. Tylko Ty możesz udzielić sobie właściwych podpowiedzi. Dlatego nie pytaj nikogo o radę tylko, jak już ją dostaniesz, kulaj się z nią. A jeśli 10 powie Ci, żeś idiota, udowodnij im, że się mylili.

 
 
 
Kobieto nowoczesna, idealni mężczyźni nie istnieją! >

< Od pustyni do szczęścia.

© Lurug
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci